Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darjeeling i herbaty lotnicze 2
Darjeeling i herbaty lotnicze

Darjeeling

Darjeeling jest to herbata czarna (choć pojawiają się głosy, że w zasadzie bliżej jej do oolongów) pochodząca z Indii, z regionu jak sama nazwa wskazuje Darjeeling, położonego w zachodnim Bengalu. Herbata, na tym górskim terenie, gdzie “oddech Himalajów otacza podróżnika, a zielone doliny śpiewają”, ma bardzo dobre warunki do wzrostu.

Darjeeling to odmiana Camelia sinensis var. sinensis, czyli ta o mniejszych listkach. Indyjskie przepisy jasno określają, że jako Darjeeling można uznać tylko herbatę która rośnie, jest zbierana i przetwarzana w ogrodach herbacianych na niektórych obszarach Darjeeling. Tea Board podaje listę 87 posiadłości- ogrodów herbacianych mających prawo do specjalnego znaku, nazwy oraz posiadających certyfikat produkcji.

 

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo następujący wybór: 

Darjeeling Himalayan

 

Darjeeling Ambootia

 

Darjeeling Margaret’s Hope

 

Darjeeling “Victoria’s Peak”

 

Herbata lotnicza

Latająca herbata ? W twojej głowie prawdopodobnie pojawia się pytanie, co to jest?  Herbata, która lata?

Właściwie to tak - jest to pierwszy wiosenny zbiór, który jest tak smaczny i cenny, że do Europy leci pierwszą klasą . W zależności od pogody zbiory rozpoczynają się nawet i w marcu, co pozwala cieszyć się najlepszą  herbatą w twojej filiżance już w kwietniu.

Na początku wiosny, po zakończeniu wegetacji, zrywane są pąki i pierwsze delikatne liście. Dobry pierwszy zbiór charakteryzuje się żywym i świeżym aromatem, a także rozkosznie kwiecistymi zapachami. Liście jakości premium zawierają niekiedy nutę gałki muszkatołowej.

Herbata lotnicza w zależności od cyklu zbioru w którym została zebrana otrzymuje odpowiednie oznaczenie DJ/EX . Najbardziej cenione w przypadku herbaty lotniczej jest oznaczenie DJ1 oznaczające pierwszą fazę cyklu zbioru. Nasza jakość to właśnie DJ1 :  Darjeeling “Victoria’s Peak” DJ1/19 
Początek tradycji pierwszych zbiorów „First Flush” w skrócie FF, sięga lat 60. Miłośnicy herbat produkowanych  w rejonie Darjeeling, którym brakowało świeżego smaku po długiej zimie z utęsknieniem wyczekiwali świeżej herbaty. Herbaciarze okazując szczególnie duże zainteresowanie świeżym Darjeelingiem stworzyli popyt na ten rodzaj herbaty, który poskutkował wręcz utworzeniem oddzielnego segmentu rynku zajmującego się tylko  „First Flush”. Dystrybutorzy w odpowiedzi na oczekiwania miłośników herbaty postanowili jak najbardziej skrócić czas transportu. Oczywistym wyborem był transport lotniczy, który w niecałą dobę umożliwiał dotarcie herbaty z Indii do Europy i w przeciągu tygodnia na sklepowe półki.

Mimo, że 2 pierwsze zbiory uważane są za najlepsze i wśród miłośników cały czas trwają spory, który zbiór jest smaczniejszy, to palma pierwszeństwa przypada jednak herbacie lotniczej ze względu na unikatowy świeży smak, zawdzięczany opakowaniom próżniowym i transporcie lotniczemu.

Jedynie słynne bardzo wartościowe ogrody najwyższej jakości wybierane są do produkcji  herbaty lotniczej. Ze względu na to że zbiór wiosenny jest relatywnie niski a transport lotniczy drogi, również i za samą herbatę trzeba zapłacić nieco więcej. Jednak rosnący z roku na rok popyt pokazuje, że herbata jest tego jak najbardziej warta.

Aktualna sytuacja w kraju i na świecie uniemożliwia tegoroczny transport tej wyjątkowej herbaty, na szczęście mamy jeszcze zapas zeszłorocznej edycji. Oczywiście nie będzie to tak świeży zbiór a sama herbata będzie delikatnie różnić się w smaku, jednak dzięki starannym przechowywaniu nasza herbata zachowała swoją elegancję.

 Darjeeling “Victoria’s Peak” DJ1/19 

 

Zapraszamy do zakupów.

Komentarze do wpisu (2)

29 czerwca 2020

http://mewkid.net/when-is-xicix/ - Amoxil Causes Gallstones Buy Amoxicillin Online sqr.mzxb.fanaberia.net.pl.bcr.jk http://mewkid.net/when-is-xicix/

29 czerwca 2020

http://mewkid.net/when-is-xicix/ - Buy Amoxicillin Online 18 foh.rise.fanaberia.net.pl.wub.sr http://mewkid.net/when-is-xicix/

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl